Skip to main content

24 березня 2023 року — Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби проти туберкульозу

Щорічно 24 березня у всьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом.

Цього дня в 1882 році у Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

В рамках проведення протягом березня  Всеукраїнського місячника  боротьби з туберкульозом, соціально — інформаційна кампанія покликана підвищити обізнаність людей щодо туберкульозу, наголосити на необхідності вчасно звернутися за лікарською допомогою при наявності симптомів, не займатись самолікуванням, проходити профілактичні скринінги за потреби, сприятиме покращенню ефективності лікування. Кожна людина, яка хворіє на 

туберкульоз, заражає 20 — 30 осіб із свого оточення за рік. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Збудник хвороби не розрізняє соціального статусу, і з однаковою силою уражає бідних і заможних. Туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов’язково в результаті прямого контакту з хворим. Збуднику туберкульозу притаманна висока стійкість до впливу факторів зовнішнього середовища, у висохлому мокротинні та на різних предметах він може зберігати життєздатність до 8 місяців.

Основні симптоми захворювання:

– кашель понад 2 тижні;

– підвищена температура тіла понад 7 днів;

утруднене дихання;

– біль у грудях;

– поганий апетит, постійна слабкість;

– безпричинна втрата ваги;

– підвищена пітливість, особливо вночі;

– кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

Для того, щоб захистити свою дитину з перших днів життя від захворювання на  туберкульоз, необхідно щепити її  вакциною БЦЖ згідно календаря щеплень на 3-5 день життя.

В подальшому з метою контролю інфікування організму дитини мікобактерією туберкульозу (паличка Коха) використовується щорічно проба Манту з 1 року життя до 15-річного віку.

З 15-річного віку і в подальшому з періодичністю у 2 роки обов’язково проводиться флюорографія органів грудної клітини.

Лікування туберкульозу в рамках Програми медичних гарантій безоплатне для пацієнтів. Закуплені за кошти державного бюджету препарати на лікування хворих на туберкульоз , здійснення хіміопрофілактики, тощо, можуть отримати усі надавачі медичних послуг та пацієнті в диспансері.