Skip to main content

Чому грудне вигодовування є найкращим для мами та новона-родженого

Годування новонародженого – одна з головних турбот для мами. Поки малюк ріс і розвивався всередині вас, ви правильно харчувалися, приймали вітаміни, гуляли, дотримувалися рекомендацій лікаря – тобто, робили все, щоб дитина розвивалася правильно. І ось він народився. Радість і щастя нерідко доповнюються тривогою: ви хочете забезпечити йому той самий комфорт і гармонійний розвиток, і величезну роль у цій справі в перші місяці життя грає грудне вигодовування.

Переваги та користь грудного молока для малюка

– Ідеальне харчування. Грудне молоко має унікальний склад, який неможливо повторити. Воно містить основні групи поживних речовин, білки, залізо, імуноглобуліни, макро- та мікроелементи, мінеральні та бактерицидні речовини й ферменти, які не лише допомагають дитині насититися, а й формують її імунітет, відповідають за комфортне травлення, підтримують правильний розвиток органів та систем.

– Природний імунітет. Грудне молоко містить імуноглобуліни і забезпечує всебічну підтримку організму малюка, захищаючи від вірусів та інфекцій, зменшує ризик таких захворювань як алергія, кишкові інфекції, отит, бронхіальна астма, карієс. Також дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, набагато легше переносить профілактичні щеплення.

Максимальна кількість антитіл у молоці міститься у перші 6 місяців від пологів, тому так важливо годувати малюка грудьми у цьому періоді.

– Безпека та доступність. Грудне молоко – це стерильний продукт із оптимальною температурою та консистенцією, доступний у режимі 24/7. Будь-коли ви можете годувати малюка без кип’ятіння пляшечок і підготовки суміші.

– Емоційний комфорт. У процесі годування малюк відчуває ваше тепло, чує звук серця, до якого звик ще в утробі, і його маленький світ наповнюється щастям. Він почуває себе більш захищеним та спокійним. Завдяки окситоцину, який виробляється в організмі дитини при смоктанні грудей, малюки швидше засинають.

Фахівці вважають, що діти, вирощені на грудному вигодовуванні, ростуть більш доброзичливими, спокійними, впевненими в собі.

Переваги та користь грудного молока для мами

– Швидке відновлення після пологів.

Раннє прикладання новонародженого до грудей прискорює процес післяпологового скорочення матки та знижує ризики кровотеч. Цьому сприяє  виділення в організмі жінки гормону окситоцин.

– Користь для фізичного здоров’я мами.

Годування груддю підтримує гормональну регуляцію та допомагає жінці відновити вагу,  може сприяти зниженню ризику розвитку раку грудей та раку яєчників у майбутньому, а також ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу тощо.

– Користь для психічного здоров’я мами.

знижує рівень стресу, ризик розвитку післяродової депресії та допомагає створити тісний емоційний звязок між мамою та дитиною

– Зручність, доступність, безпечність.

Ідеальна натуральна їжа для малюка завжди “під рукою” і вже в готовому вигляді.

Крім того, грудне вигодовування є екологічно чистим, оскільки цей процес не засмічує навколишнє середовище – на відміну від штучного вигодовування з використанням пластикових пляшечок і сосок.

Дитина не дарма називається «грудною» – цей термін максимально точно описує основну потребу новонародженого. Тому грудне вигодовування так важливо. Наші лікарі педіатри допоможуть Вам вирішити ваші проблеми та допоможуть виростити дітей здоровими та щасливими.