Skip to main content

Кір: що потрібно знати

Кір— гостре вірусне захворювання, що проявляється  характерними висипами на шкірі, високою температурою, запальним ураженням слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивітом та поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму.

Зараження кором відбувається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів. Вірус легко переноситься з повітрям на великі відстані та лишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом 2 год. 

Інфікована людина може передавати вірус ще за чотири дні до і за чотири дні після появи у неї висипу. 

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років, та являється однією з головних причин дитячої смертності у світі.

Тому під час проведення Всеукраїнського тижня імунізації-2023 нагадуємо про необхідність проводити своєчасне щеплення від кору згідно з Календарем щеплень

 

Інформаційні матеріали розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я з нагоди проведення Європейського тижня імунізації (EIW)

Для отримання докладної та  корисної інформації про рутинні щеплення дітей та дорослих в Україні можна ознайомитися на порталі Національний портал з імунізації за посиланнямvaccine.org.ua ( посилання https://vaccine.org.ua/)