У квітні 2017 року Уряд України розпочав програму реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки», яка дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність лікарських засобів.
Перелік захворювань, на які розповсюджується програма «Доступні ліки» Реімбурсація лікарських засобів (повне або часткове відшкодування державою їх вартості) здійснюється для лікування в амбулаторних умовах:
серцево-судинних захворювання;
цукровий діабет II типу ;
розлади психіки та поведінки;
епілепсія;
бронхіальна астма;
нецукровий діабет;
хвороба Паркінсона;
профілактика інсультів та інфарктів;
ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легень).
Національна служба здоров’я України з 1.04.2019 року адмініструє програму “Доступні ліки” і напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом.
Програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами.
31 жовтня 2022 року набрав чинності оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, який затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27 жовтня 2022 року № 1931.
З відповідним Реєстром ліків можна ознайомитись за посиланням.
Даний Реєстр ліків містить всю необхідну інформацію для пацієнта, а саме торгову назву препарату, діючу речовину, форму випуску, дозування, кількість в упаковці, та тип відшкодування (безоплатно або з доплатою із зазначенням розміру доплати).
Існує міф, що у програмі “Доступні ліки” беруть лише найдешевші препарати вітчизняних виробників. Це не правда. Всі лікарські засоби, які беруть участь в програмі зареєстровані в Україні і пройшли необхідні процедури експертизи перед їх державною реєстрацією. В Реєстрі містяться препарати, як і вітчизняного, так і іноземного виробництва. Нагадуємо, що участь в програмі з боку фармацевтичних виробників є добровільною. Виробник самостійно подає заяву до Національної служби здоров’я України для включення лікарського засобу власного виробництва до Реєстру реімбурсації.
Питання, що найчастіше виникають у пацієнтів:
E-mail:
Адреса:
м. Харків
просп. Любові Малої, 2-Б
Інформатор: 725 - 02 - 14
Реєстратор: 725 - 02 - 17
Адреси філій:
м. Харків, вул. Власенка, 20
вул. Кібальчича, 29
просп. Ново-Баварський, 101
Адреси філій:
тел. 725 – 02 – 39
тел. 725 – 13 – 98
тел. 725 – 57 – 65