Skip to main content

Всесвітній день без тютюну

31 травня кожного року відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, який було встановлено у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

Метою Дня відмови від паління є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності.

Куріння у наш час перетворилося у масову «епідемію», яка завдає значної шкоди здоров’ю. 

До найбільш поширених негативних наслідків тютюнопаління для здоров’я людини відносять: хронічні захворювання легенів, рак легенів, серцево-судинні захворювання, туберкульоз, а також вплив на репродуктивне здоров’я.

На жаль, головною причиною паління серед підлітків і молоді є приклад батьків та ровесників, які курять. 

Діти молодшого віку, які піддаються впливу вторинного тютюнового диму, мають високий ризик виникнення і загострення астми, а також часті інфекції нижніх дихальних шляхів. 

За даними досліджень, хоча щоденно в Україні курять понад 7 млн дорослих, тільки 62 % із них хочуть позбутися тютюнової залежності. 

Водночас, частка тих, хто справді припиняє курити назавжди, на жаль, незначна. 

Останнім часом, в якості альтернативи традиційним сигаретам широку популярність набувають системи електричного нагрівання тютюновмісних виробів (ІQOS,  Ploom, glo і PAX). Це пристрої, в яких тютюн нагрівається,

а не горить, тому, як зазначають виробники, утворюється аерозоль, що містить нікотин та мінімальну кількість шкідливих домішок типу смол та чадного газу. 

Всесвітня організація охорони здоров’я констатує, що паління навіть тих тютюнових виробів, які нібито містять меншу кількість шкідливих речовин не є безпечними для здоров’я, так як, віддалені наслідки впливу на організм деяких речовин поки що невідомі, крім того, містять нікотин, що викликає сильну фізичну залежність.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.