Skip to main content

Всесвітній день боротьби з астмою

Сьогодні Всесвітній день боротьби з астмою. 

Його мета – покращити доступність ліків з доведеною ефективністю та якісних медичних послуг для людей з астмою. 

Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке супроводжується кашлем, хрипами, утрудненням дихання, задишкою, які викликані набряком слизової оболонки дихальних шляхів.

Діти з бронхіальною астмою часто страждають на харчову алергію, екзему та алергічний риніт. 

Астма вважається найпоширенішим хронічним захворюванням у дітей шкільного віку, яке потребує своєчасної госпіталізації та лікування. 

Дуже важливо для маленького пацієнта з астмою  перебувати під наглядом  лікаря — педіатра, який призначає лікування, направляє до вузьких спеціалістів  та на додаткові обстеження за потреби.  

Для отримання безоплатних послуг необхідно скласти декларацію з лікарем — педіатром, який видає електронне направлення до спеціаліста ( алерголога, пульмонолога, тощо) та електронний рецепт.

 З електронним направленням пацієнт може звернутись до будь-якого закладу, який уклав договір з НСЗУ за напрямком “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)” та має відповідного фахівця.  

Електронний рецепт надає  можливість отримувати препарати для лікування бронхіальної астми за програмою “Доступні ліки” – безоплатно або з доплатою. В програму входять 33 лікарських засобів для лікування хвороб нижніх дихальних шляхів, в тому числі і бронхіальної астми. З них 20 торгових назв українці можуть отримати повністю безоплатно, 13 – з доплатою.

Електронний рецепт пацієнт із встановленим діагнозом може отримувати навіть без особистого відвідування лікаря, але дистанційний формат комунікацій потрібно узгодити заздалегідь. 

З електронним рецептом потрібно звернутись до будь-якої аптеки, яка співпрацює з НСЗУ за програмою “Доступні ліки”. Наразі в Україні таких аптек понад 13 тис.. 

Адреси закладів є на сайті НСЗУ на інтерактивній карті “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” в розділі https://cutt.ly/x5UiGLx

Також адресу найближчої аптеки можна дізнатись за номером 16-77

Крім того, аптеки мають наліпки на дверях “Тут є Доступні ліки”.

 

Джерело інформації — офіційні канали Національна служба здоров’я України (НСЗУ)